Заміна матриці необхідна у таких випадках:
- зображення на екрані має непередбачуваний вигляд;
- зображення немає, але його можна побачити на підключеному зовнішньому моніторі;
- зображення застигає, але відтворення звуку продовжується;
- при відкритті-закритті кришки ноутбука або невеликій її деформації зображення збивається;
- екран заповнюється хвилею крапок, смужок або інших артефактів, що заміщують зображення.
У кожному конкретному випадку необхідно переконатися, що несправність не викликана дефектом шлейфу матриці, який, як інтуїтивно зрозуміло, може бути більш ймовірним бути пошкодженим, так як деформується при кожному відкритті-закритті ноутбука. Але практика показує, що матриці виходять з ладу набагато частіше, ніж шлейфи.
Матриці виходять з ладу з таких причин:
- сучасні ноутбуки мають полегшену конструкцію – у рюкзаку чи сумці матриця може бути продавлена блоком живлення, наприклад, у міському транспорті;
- петлі ноутбука через вплив пилу стають тугими, кришку не можна відкрити, не притримуючи основу іншою рукою - матриця трохи деформується при відкритті-закритті екрана, і одного разу виходить з ладу;
- неодноразово помічений нічим не спровокований вихід з ладу матриць 144Hz, що можна пояснити конструктивним недоліком;
- якщо забути на клавіатурі флешку, мишку або інший предмет і закрити екран ноутбука, ризик пошкодження матриці дуже великий.
Для заміни ми використовуємо матриці тільки найкращої якості, по можливості пропонуючи клієнту вибрати варіант з кращою передачею кольору, ніж у виробу, що вийшов з ладу. Проводиться профілактика петель та корпусу ноутбука, щоб аналогічна поломка матриці не повторилася вже ніколи.